Wczytuję dane...

Jak stworzyć efekt optycznego powiększenia pomieszczenia za pomocą płytek lustrzanych?

Wybierając wyposażenie do małych pomieszczeń lub wnętrz o ograniczonej ilości naturalnego światła, należy postępować niezwykle ostrożnie. Większe lustra nie zawsze wszędzie pasują, dlatego alternatywą są ich mniejsze odpowiedniki — płytki lustrzane. W tym wpisie dowiesz się, jak optycznie powiększyć wąski pokój z ich pomocą. Zainteresowany? Czytaj dalej!

Odbijanie światła

Wiele osób zadaje sobie pytanie, jak optycznie powiększyć pokój, zwłaszcza jeśli jest on wąski. Rozwiązaniem jest zastosowanie płytek lustrzanych – to niewielkie srebrne elementy odbijające promienie słoneczne i tworzące iluzję przestronności. Jest to szczególnie przydatne w przypadku, gdy masz ograniczoną liczbę okien lub Twoje pomieszczenie skierowane jest na północ i otrzymuje niewielkie ilości naturalnego światła.

Optycznie powiększenie

Najważniejszą zaletą płytek lustrzanych jest ich zdolność do optycznego powiększania przestrzeni. To świetne rozwiązanie zwłaszcza w wąskich pokojach. Co więcej, tego rodzaju kafelki są dostępne w prostokątnych, kwadratowych i trójkątnych kształtach, co pozwala im rozpraszać światło w różnych kierunkach, tworząc w ten sposób wrażenie lepiej oświetlonego wnętrza.

Zastosowanie w różnych pokojach

Płytki lustrzane sprawdzają w różnego rodzaju pokojach – wąskich gabinetach, salonach lub przedpokojach. Niezwykle popularne jest umieszczenie tych elementów na całej płaszczyźnie ściany, mniejszych jej fragmentach lub na wybranych partiach pomieszczenia. Z ich pomocą możesz też ukryć lub uwydatnić niektóre części wnętrza — wybór należy do Ciebie.

Zastosowanie kafelków lustrzanych to Twoja szansa na stworzenie optycznie powiększonego wnętrza i na dodanie pomieszczeniu jasności i atrakcyjności. Pamiętaj jednak, że licząc na jak najlepszy efekt, warto zdecydować się na płytki z odpowiednim wykończeniem. Polecamy Ci modele fazowane, wyróżniające się pięknymi, zaokrąglonymi krawędziami. Znajdziesz je w sklepie Shoper Glass w różnych rozmiarach i kształtach – serdecznie polecamy!