Wczytuję dane...

Płytki lustrzane: idealne rozwiązanie do eleganckiej kuchni

Jednym z głównych atutów płytek lustrzanych jest zdolność odbijania światła. Dzięki temu nawet niewielka przestrzeń staje się jaśniejsza i przyjaźniejsza. To idealne rozwiązanie w tych wnętrzach, gdzie naturalne światło jest znacznie ograniczone. Dlatego nie ma żadnych przeciwwskazań, by zamontować kafelki w kuchni, gdyż ich powierzchnia jest gładka i pozbawiona nierówności, gdzie może osadzać się brud. Są zatem proste w czyszczeniu, a także odporne na wilgoć, wysokie temperatury i środki chemiczne.

Kreatywny montaż płytek lustrzanych

Kafelki można montować dwojako – na całej ścianie lub jedynie na jej fragmencie. Najpopularniejsza jest druga opcja, ponieważ dzięki temu zachowasz balans między luksusem a minimalizmem. Płytki lustrzane najlepiej sprawdzają się nad blatem roboczym w kuchni, gdzie w ciekawy sposób odbiją światło podszafkowe, którego barwa podkreśli nietuzinkowy klimat wnętrza.

Dzięki kafelkom można też łączyć pomieszczenia w jedną całość, gdyż poziomy pas biegnący od kuchni do salonu ujednolici aranżację otwartej przestrzeni. Poza wersjami prostokątnymi warto też wspomnieć o modelach trójkątnych, z których możesz tworzyć modnie ułożone mozaiki przywołujące na myśl plecioną tkaninę. W efekcie Twoje pomieszczenie zyska wyrazistości i ekstrawagancji.

Płytki lustrzane i dekoracje

Doskonałym uzupełnieniem dla eleganckich kafelków jest ceramika. Płytki warto też łączyć z blatami, krzesłami i ozdobnymi elementami z drewna, czego efektem jest ciekawy kontrast między materiałem szklanym a drewnianym, a także ciepła i przytulna atmosfera. Popularne jest również wykorzystanie kolorowych akcentów ręczników, naczyń i innych akcesoriów, ponieważ pozwala to tworzyć energetyczne i pełne życia wnętrze.

Płytki lustrzane srebrne – uniwersalne rozwiązanie do kuchni

Najchętniej wybieranym rozwiązaniem są srebrne płytki lustrzane, czyli akcesoria w kolorze tradycyjnego lustra. Wyglądają subtelnie i elegancko, dzięki czemu pasują do każdej aranżacji. Wyróżnia je też najwyższy współczynnik odbicia spośród wszystkich ich odpowiedników. Jeśli chcesz sprawdzić je w praktyce, to polecamy Ci sklep Shoper Glass, gdzie znajdziesz starannie wykonane i obrobione modele trójkątne oraz prostokątne w różnych rozmiarach.