Wczytuję dane...

Sposoby wykorzystania luster ściennych w przestrzeniach mieszkalnych

Nieodzownym elementem każdego mieszkania jest lustro ścienne. To niezwykle praktyczne akcesorium, które służy nie tylko w sprawdzaniu własnego wyglądu. Zastosowane w wybranym pokoju sprawią, że wnętrze będzie wizualnie większe, piękne i stylowe. Co więcej, doskonale łączą się z pozostałymi elementami pomieszczenia i dekoracjami, co ułatwia tworzenie miłych dla oka kompozycji. Jak wykorzystać to w domu? Oto kilka pomysłów!

Lustra ścienne do powiększania i rozjaśniania wnętrz

Jednym z najpopularniejszych sposobów ich wykorzystania jest optyczne powiększanie i rozjaśnianie pomieszczenia. Lustro do pokoju skutecznie odbija światło i kolor, co tworzy wrażenie większej i jaśniejszej przestrzeni, dlatego tak często wybiera się je w małych i ciemnych pomieszczeniach – m.in. przedpokoju, łazience czy sypialni. Do swojego domu możesz wybrać modele większe, zajmujące całą ścianę lub mniejsze, które możesz umieścić w strategicznych miejscach: naprzeciwko okna, drzwi lub źródła światła.

Lustra ścienne do tworzenia efektów wizualnych

Innym sposobem ich wykorzystania jest tworzenie ciekawych efektów wizualnych. Okrągłe lub prostokątne lustro do domu świetnie łączy się z półką szklaną, co nadaje przestrzeni dodatkowej elegancji i nowoczesności. Wspólnie będą odbijać światło i kolory otoczenia, co doda wnętrzu wyjątkowej głębi. Co ciekawe, w zależności od ilości i rodzaju elementów wystroju, będziesz mógł liczyć na efekt kontrastu bądź harmonii we własnym pokoju.

Kilka luster ściennych do przyciągania uwagi

Nikt nie powiedział, że musisz zatrzymać się na jednym lustrze do domu. W pokojach gościnnych czy salonie — czyli najważniejszych wnętrzach — popularne jest umieszczenie kilku mniejszych zwierciadeł obok siebie. Ma to na celu stworzyć centralny punkt pomieszczenia, skutecznie przyciągający uwagę. By zwiększyć efekt, możesz zdecydować się na różne kształty, rozmiary oraz ramy.

Szukasz wyposażenia do swojego domu? A może chcesz optycznie powiększyć własny pokój? Wyjątkowe lustra, półki oraz płytki szklane znajdziesz w sklepie Shoper Glass. Zapraszamy!